Aktuální akce

Město Petřvald obdrželo dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje ve výši 212.000 Kč na financování běžných výdajů souvisejících s poskytováním pečovatelské služby.

logomskMěsto Petřvald obdrželo na základě žádosti dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje ve výši 53.000,-Kč určenou na provozní náklady pečovatelské služby.

logomskMěsto Petřvald obdrželo z rozpočtu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje dotaci ve výši 1 milión korun na koupi zánovního požárního vozidla LIAZ 101 860 CAS K 25-L pro činnost jednotky Sboru dobrovolných hasičů Města Petřvaldu.

Realizace energetických úspor bytových domů a domů DPS

EUMMR

Realizace energetických úspor bytových domů a domů DPS

Na základě žádostí o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu byla městu Petřvald poskytnuta finanční podpora z EU na projekty:

• Realizace energetických úspor bytových domů Březinská č. p. 1611-12, 1615 v Petřvaldě,
  • Realizace energetických úspor bytových domů Březinská č. p. 1613-14 v Petřvaldě,
  • Realizace energetických úspor domů DPS Ráčkova čp. 1734, 1735, 1737 v Petřvaldě.

Cílem projektů je snížení energetické náročnosti domů, snížení konečné spotřeby energie domácností prostřednictvím energeticky vědomé úpravy objektů. Dalšími specifickými cíli je roční úspora energie na vytápění, snížení nákladů na bydlení, zvýšení životní úrovně obyvatel v řešených domech, snížení emisí skleníkových plynů (především CO2), úspora fosilních zdrojů (zemního plynu), zvelebování zástavby a vnějšího prostředí města, zlepšení kvality služeb poskytovaných městem v oblasti občanského bydlení a zhodnocení nemovitostí v majetku města.

Na ul. Březinské se jedná o pět bytových domů v kombinaci 2 + 2 + 1:

bytový dům čp. 1611 a 1612, bytový dům čp. 1613 a 1614, bytový dům čp. 1615.

Bude provedeno zateplení obvodových stěn domů, výměna okenních otvorů vedoucích do 1. PP a zastřešení vstupu se zateplením. Rovněž bude provedeno nově zasklení balkonových konstrukcí včetně výměny zábradlí. Této projekt bude realizován v tomto roce s tím, že celková dotace činí 42 % ze skutečně vynaložených způsobilých výdajů pro bytové domy 1611, 1612, 1615 a 31,5 % pro bytové domy 1613 a 1614.

Realizace energetických úspor domů DPS na ul. Ráčkova čp. 1734, 1735, 1737, s kterou se počítá v roce 2018, zahrnuje zateplení fasád a půdního prostoru, zateplení vnitřních konstrukcí a dokončení výměny oken. Celková dotace činí 42 % ze skutečně vynaložených způsobilých výdajů.

Marcela Šopová

referent odboru výstavby a životního prostředí

5. 1. 2017 Zobrazit méně