Město Petřvald obdrželo v roce 2017 dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje ve výši 212.000 Kč, která byla navýšena na částku 298.000,-Kč. Dotace byla určena na úhradu nákladů pečovatelské služby, především na mzdy pečovatelek.

Na sběrném dvoře můžete nově odevzdat i použité jedlé oleje a tuky rostlinného původu z domácností.

Na Sběrném dvoře můžete nově odevzdat i použité jedlé oleje a tuky rostlinného původu z domácností.

Tuky a fritovací oleje do kanalizace nepatří!!! Přesto se v kanalizační síti měst a obcí objevuje zvýšené množství těchto látek a dalších předmětů.

Je tu však další možnost pro občany města Petřvaldu, jak vylepšit životní prostředí.

Od letošního roku mohou na základě povolení Krajského úřadu Moravskoslezského kraje odevzdat použité oleje či tuky rostlinného původu na sběrný dvůr. Před odevzdáním je třeba olej slít do plastových, uzavíratelných nádob (PET láhve). Lahve musí být pevně uzavřené.

Nadále platí možnost zde odevzdat i ostatní mazací a motorové oleje.

Ing. Zuzana Sáňková, odbor výstavby a životního prostředí
Zdroj: DEPOS Horní Suchá a.s.

7. 4. 2017 Zobrazit méně