Aktuální akce

Výstava obrazů

Město Petřvald obdrželo dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje ve výši 212.000 Kč na financování běžných výdajů souvisejících s poskytováním pečovatelské služby.

logomskMěsto Petřvald obdrželo na základě žádosti dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje ve výši 53.000,-Kč určenou na provozní náklady pečovatelské služby.

logomskMěsto Petřvald obdrželo z rozpočtu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje dotaci ve výši 1 milión korun na koupi zánovního požárního vozidla LIAZ 101 860 CAS K 25-L pro činnost jednotky Sboru dobrovolných hasičů Města Petřvaldu.

Na sběrném dvoře můžete nově odevzdat i použité jedlé oleje a tuky rostlinného původu z domácností.

Na Sběrném dvoře můžete nově odevzdat i použité jedlé oleje a tuky rostlinného původu z domácností.

Tuky a fritovací oleje do kanalizace nepatří!!! Přesto se v kanalizační síti měst a obcí objevuje zvýšené množství těchto látek a dalších předmětů.

Je tu však další možnost pro občany města Petřvaldu, jak vylepšit životní prostředí.

Od letošního roku mohou na základě povolení Krajského úřadu Moravskoslezského kraje odevzdat použité oleje či tuky rostlinného původu na sběrný dvůr. Před odevzdáním je třeba olej slít do plastových, uzavíratelných nádob (PET láhve). Lahve musí být pevně uzavřené.

Nadále platí možnost zde odevzdat i ostatní mazací a motorové oleje.

Ing. Zuzana Sáňková, odbor výstavby a životního prostředí
Zdroj: DEPOS Horní Suchá a.s.

7. 4. 2017 Zobrazit méně