Město Petřvald obdrželo dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje ve výši 212.000 Kč na financování běžných výdajů souvisejících s poskytováním pečovatelské služby.

logomskMěsto Petřvald obdrželo na základě žádosti dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje ve výši 53.000,-Kč určenou na provozní náklady pečovatelské služby.

logomskMěsto Petřvald obdrželo z rozpočtu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje dotaci ve výši 1 milión korun na koupi zánovního požárního vozidla LIAZ 101 860 CAS K 25-L pro činnost jednotky Sboru dobrovolných hasičů Města Petřvaldu.

PYTLOVÝ SVOZ PAPÍRU

SVOZ PAPÍRU

Od května 2017 bude pro občany města Petřvaldu zaveden pytlový svoz papíru od jednotlivých domácností v rodinné zástavbě. Svoz bude probíhat do konce roku 2017 jako zkušební a v případě, že se jeho realizace osvědčí, bude zaveden i v následujícím roce. Papír včetně nápojových kartónů (tetrapaku) mohou občané vytřídit do modrých pytlů, které jim do jednotlivých domácností dodá svozová firma DEPOS Horní Suchá a.s. před započetím svozu, případně si je mohou občané vyzvednout v kanceláři č. 209, na MěÚ Petřvald. Pytle s papírem je nutné v určeném termínu vystavit před dům na stanoviště shodné s nádobou na komunální odpad, odkud budou stejně jako plasty nebo biologicky rozložitelné odpady sváženy jednou měsíčně, a to v následujících termínech:

19.5., 30.6., 28.7., 25.8., 22.9., 20.10., 17.11. a 15.12.2017

Ing. Zuzana Sáňková, odbor výstavby a životního prostředí, tel. 596 542 909