Město Petřvald obdrželo dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje ve výši 212.000 Kč na financování běžných výdajů souvisejících s poskytováním pečovatelské služby.

logomskMěsto Petřvald obdrželo na základě žádosti dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje ve výši 53.000,-Kč určenou na provozní náklady pečovatelské služby.

logomskMěsto Petřvald obdrželo z rozpočtu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje dotaci ve výši 1 milión korun na koupi zánovního požárního vozidla LIAZ 101 860 CAS K 25-L pro činnost jednotky Sboru dobrovolných hasičů Města Petřvaldu.

TÝDEN: 1912

Bezplatná přeprava petřvaldských seniorů starších 70 let

Zastupitelstvo města Petřvald na svém 13. zasedání dne 29. 6. 2016 odsouhlasilo bezplatnou přepravu seniorů starších 70 let. S účinností od 1. 8. 2016 bude městem Petřvald proplácena roční jízdenka pro občany starší 70 let v aktuální hodnotě 850,- Kč/na osobu, se kterou je možné bezplatně cestovat po celém Moravskoslezském kraji regionálními autobusy a vlaky v rámci ODIS. Pořizovací cena karty ODIS, na kterou bude dopravcem nahrána roční jízdenka, je 130,- Kč. Tuto kartu ODIS si občané vyřídí na své náklady u dopravce např.: ČSAD Havířov a.s., ČSAD Karviná a.s., Dopravní podnik Ostrava a.s. K vyřízení karty ODIS je zapotřebí:

• vyplnit „Žádost o vydání ODISky“
  • vyplnit „Souhlas se zpracováním osobním údajů“
  • doložit „pasovou“ fotografii
  • uhradit poplatek za vydání ODISky dle „Ceníku výdeje BČK“
  • předložit platný doklad totožnosti

Potřebné tiskopisy si občané mohou vyzvednout u dopravce, ve vstupní hale budovy městského úřadu Petřvald, popř. na podatelně, kanc. č. 102 v přízemí. Tiskopisy jsou dostupné taktéž na webových stránkách dopravce a webových stránkách města Petřvald v sekci pro občany.

O proplacení roční jízdenky si občané starší 70 let mohou osobně požádat v úřední dny (pondělí a středa) na MěÚ Petřvald na adrese: náměstí Gen. Vicherka 2511, Petřvald a to na podatelně v kanceláři č. 102, 1. NP. K žádosti je nutno předložit občanský průkaz, kartu ODIS a originál pokladního dokladu o zaplacení roční jízdenky, který si musí cestující vyžádat od dopravce při zakoupení.

Bližší informace: Bc. Lucie Švandová, tel. 596 542 907, e-mail: svandova@petrvald-mesto.cz

Soubory ke stažení: