Jiří Jalovec, slavnostní vítání dne 18.3.2017

Městu Petřvald byla poskytnuta v roce 2018 neinvestiční dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje ve výši 300 000,-- Kč , účelově určená k úhradě uznatelných nákladů sociálních služeb zařazených v Krajské síti sociálních služeb, která je součástí Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb v Moravskoslezském kraji na léta 2015-2020. Dotace bude použita na mzdy pečovatelek.

Záměr Slezské diakonie zřídit na území našeho města sociálně terapeutickou pobytovou službu

Vážení spoluobčané,

před čtrnácti dny na zasedání rady města jsem byl poprvé informován o záměru Slezské diakonie zřídit na území našeho města sociálně terapeutickou pobytovou službu se sídlem U Kovárny č. p. 597.  S vedením města jsme ihned začali zjišťovat potřebné informace o této sociální službě. Následující týden jsme měli schůzku se zástupci Slezské diakonie. Oslovili jsme starosty města Kyjov, obcí Mukařov a Smetanova Lhota, na jejichž území je již tato služba zavedena, abychom zjistili jejich zkušenosti. Svolali jsme pracovní schůzku zastupitelů města se zástupci Slezské diakonie a Krajského úřadu – oddělení rozvoje sociálních služeb. Ověřovali jsme na úřadech soulad této činnosti s územním plánem města. Dříve než jsme k danému tématu mohli zjistit všechny potřebné informace, které Vám nyní níže poskytujeme v oficiálním vyjádření Slezské diakonie , jste někteří z vás dostali do rukou tiskovinu  NE!!! Ubytovně pro „vyléčené“ narkomany v Petřvaldu!!! A následně se k vám možná dostala k podpisu petice proti vzniku této sociální služby. Myslím si, že určitě všichni nemáte všechny potřebné informace ke zmiňovanému projektu, které Vám měla poskytnout Slezská diakonie, město Petřvald a autor citovaného dokumentu nebo iniciátor petice. Na základě závěrů včerejší pracovní schůzky zastupitelů města je na úterý  6.2.2018 v 16 hod. v kulturním domě svolána schůzka pozvaných občanů bydlících v blízkém okolí předmětného objektu č. p. 597, na které budou všichni zúčastnění s tímto projektem seznámeni. Pro informování široké veřejnosti bude z této schůzky pořízen videozáznam, který bude umístěn na webových stránkách města.

K zamýšlenému záměru Slezské diakonie vám zasílám jejich oficiální stanovisko.

Ing. Jiří Lukša, starosta

31. 1. 2018 Zobrazit méně