Městu Petřvald byla poskytnuta v roce 2018 neinvestiční dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje ve výši 300 000,-- Kč , účelově určená k úhradě uznatelných nákladů sociálních služeb zařazených v Krajské síti sociálních služeb, která je součástí Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb v Moravskoslezském kraji na léta 2015-2020. Dotace bude použita na mzdy pečovatelek.

Bezplatná přeprava na linkách MHD Havířov

Od 1. července 2018 zavedla ČSAD Havířov bezplatnou přepravu pro cestující do 18 let věku a pro cestující nad 65 let věku.
Nadále budou děti do 6 let v doprovodu osoby starší 10 let moci cestovat zcela zdarma bez nutnosti prokazovat nárok na bezplatnou přepravu. Cestující od 6 do 18 let a nad 65 let, kteří budou chtít jezdit havířovskou městskou dopravou zdarma, si nově budou moci na kartu ODIS nahrát bezplatnou roční jízdenku.

Jak cestovat zdarma?
Pokud cestující již mají svou ODISku, stačí navštívit předprodejní místo na autobusové zastávce Město, radnice či autobusové nádraží ČSAD Havířov. Po prokázání věku (nároku na bezplatnou přepravu) bude nahrán bezplatný roční kupón.

Cestující, kteří ještě nemají svou ODISku, si ji budou muset vyřídit standardní cestou na autobusovém nádraží (výroba karty ODIS trvá 21 dní). Formuláře ke stažení zde:
Žádost o vydání ODISky
Souhlas se zpracováním osobních údajů

Vyplněný formulář stačí odevzdat na autobusovém nádraží a uhradit pořizovací cenu karty ODIS (130 Kč).

Cestující, kteří nebudou mít nahranou platnou bezplatnou roční jízdenku, budou i nadále odbaveni dle platného tarifu. Dříve zakoupené kupóny jsou i nadále platné. Jízdné za dříve zakoupené kupóny se nevrací.

Bezplatná přeprava bude platit pouze na linkách MHD Havířov.

10. 7. 2018 Zobrazit méně