Městu Petřvald byla poskytnuta v roce 2018 neinvestiční dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje ve výši 300 000,-- Kč , účelově určená k úhradě uznatelných nákladů sociálních služeb zařazených v Krajské síti sociálních služeb, která je součástí Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb v Moravskoslezském kraji na léta 2015-2020. Dotace bude použita na mzdy pečovatelek.

REVOLUTION TRAIN  opět v Havířově - revoluční primární protidrogová prevence

Šest stříbrných obrněných vagónů

=  4 kinosály, 8 interaktivních místností a v nich příběh, jak snadné je propadnout drogám a jak těžké je se závislosti zbavit.

Znovu, po několika letech  vlak zastaví ve vlakové stanici Havířov a také díky finanční podpoře města Petřvald se tohoto protidrogového projektu, 20.března 2019,  zúčastní 320 žáků Základní školy Školní 246 v Petřvaldě a rovněž zájemci z řad petřvaldských občanů.

Cílem vlakového programu REVOLUTION TRAIN je prostřednictvím zapojení lidských smyslů zapůsobit na návštěvníka a inspirovat jej k pozitivním životním volbám. Jsou zde představeny mechanismy, kterými drogová závislost vzniká až do důsledků, které v životě závislého čekají. Díky zapojení do reálného příběhu, emotivním situacím a interaktivnímu přístupu dokáže program zaujmout a dát prostor k přemýšlení nad nebezpečím legálních i nelegálních drog.

Program trvá 90 minut a je určen jak pro školní skupinky (od 12 do 17 let) tak i pro širokou veřejnost (od 10 let). Vítáni jsou i rodiče, protože náznaky užívání drog se objevují již u dětí ve velmi nízkém věku. Rodiče si závislosti u dítěte dlouho nemusí všimnout a nakonec může být pozdě.

V úterý 19.3. a ve čtvrtek 21.3.2019 je dopolední program určen pro ZŠ z Havířova a ve středu 20.3.2019 pro ZŠ  z Petřvaldu (děti od 12 do 17 let). Odpoledne, od 15:30 do 18:00 hodin,  je tento program otevřen také pro širokou veřejnost.  Vstup bude díky městům Havířov a Petřvald zdarma.

Vlak byl již ve více než 100 městech Česka, Slovenska a Německa a projekt navštívilo přes 100 tisíc lidí.

REVOLUTION TRAIN dlouhodobě podporuje Národní protidrogová centrála. Podporu a záštity projektu udělili Policejní prezident PČR, Ministerstvo vnitra a ministr zdravotnictví ČR. Velkou podporou jsou pozitivní reakce dětí a pedagogů, kteří se programu zúčastnili.

www.revolutiontrain.cz

6. 2. 2019 Zobrazit méně