Městu Petřvald byla schválena na rok 2019 neinvestiční dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje ve výši 300.000,- Kč, účelově určená k úhradě uznatelných nákladů sociálních služeb zařazených v Krajské síti sociálních služeb, která je součástí Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb v Moravskoslezském kraji na léta 2015-2020. Dotace bude použita na mzdy pečovatelek.

Rekonstrukce chodníku a komunikace ul. Březinská

Sdělení občanům a rodičům dětí
Od 1.4. 2019 bude probíhat rekonstrukce chodníku a komunikace ul. Březinská v Petřvaldě, a to od křižovatky s ul. Nejedlého po křižovatku s ul. Školní.
Plánovaný termín dokončení stavby je v měsíci červnu 2019.

Rekonstrukce bude rozdělena do tří úseků s tím, že první úsek realizace bude od křižovatky s ul. Nejedlého po odbočení k panelovým domům. Po dokončení tohoto úseku bude uzavřen úsek od odbočení k panelovým domům po křižovatku s ul. Okalová a následně poslední úsek od křižovatky s ul. Okalová po křižovatku s ul. Školní.
Jedná se o rozsáhlou stavbu, kde je nutno dodržovat dopravní značení a objízdné trasy.
Provoz, zásobování a dojezd k obchodu COOP bude bez omezení.
Také dostupnost k ZŠ a MŠ na ul.Školní bude pro pěší veřejnost zachována kolem obchodu COOP nebo po ul. Kovalčíkova.
Tímto žádáme občany a především děti, o zvýšenou pozornost při pohybu na zmíněných komunikacích.
Předem se omlouváme za vzniklé komplikace a děkujeme za pochopení.

Petr Dvořáček, místostarosta města

26. 3. 2019 Zobrazit méně