Městu Petřvald byla schválena na rok 2019 neinvestiční dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje ve výši 300.000,- Kč, účelově určená k úhradě uznatelných nákladů sociálních služeb zařazených v Krajské síti sociálních služeb, která je součástí Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb v Moravskoslezském kraji na léta 2015-2020. Dotace bude použita na mzdy pečovatelek.

ADRA děkuje lidem z Petřvaldu za sbírku

Město Petřvald a Dobrovolnické centrum ADRA Havířov vyhlásilo sbírku a ta dopadla nad očekávání. „Abych byl upřímný čekal jsem tři nebo čtyři pytle. Ale lidé z Petřvaldu to vzali opravdu poctivě a pomáhali, čím se dalo. Těch pytlů bylo tolik, že zaplnily celou dodávku. U 20. pytle jsem přestal počítat.“ říká koordinátor dobrovolníků ADRA Gracián Svačina. Pomáhali nejen lidé z Petřvaldu, ale i z okolních měst. Spolek myslivců z Šenova například věnoval spoustu krásných hrnků, talířků a dalších věcí. Starosta Petřvaldu Ing. Jiří Lukša přišel hned mezi prvními s několika taškami. „Lidé se hodně ptali a zajímali se o ADRU a tak jsem jim povídala o obchůdku v Orlové, kam je možné všechno nosit i v průběhu roku,“ řekla Věra Šebestová, která byla po celou dobu v SKS. Všechny věci bude ADRA třídit a budeme moct pomoci lidem, kteří se dostali do těžké situace a budou vděční za oblečení nebo zařízení do kuchyně. Část sbírky se také bude prodávat v ADRA obchůdku v Orlové a za výtěžek budeme financovat naše dobrovolnické projekty v Petřvaldu a Orlové. ADRA všem lidem z Petřvaldu a okolí, kteří přispěli, děkuje. „Sbírku zase vyhlásíme příští rok, budu rád, pokud se z tohoto nápadu stane tradice,“ uzavřel Gracián Svačina.

8. 4. 2019 Zobrazit méně