logomskMěsto Petřvald podepsalo v letošním roce smlouvu č. 01946/2020 o poskytnutí dotace z dotačního titulu Moravskoslezského kraje na základě které bylo město poskytnuta dotace ve výši 300 tis.Kč na předložený projekt „Petřvald – kulturní město 2020“. Tyto dotační prostředky jsou určeny k obohacení kulturního života občanů nejen obce Petřvald, ale představují také významné rozšíření nabídky kulturního vyžití pro obyvatele okolních obcí v rámci Moravskoslezského kraje.

Do projektu byly zahrnuty jedny z nejvýznamnějších kulturních akcí města Petřvald, a to Den tradic a Petřvaldský otvírák, které již tvoří nedílnou součást kulturního života města a zároveň vytvářejí novodobou tradici, která je ze strany občanů našeho města i okolních obcí hodnocená velmi kladně. Další akce, na něž byla dotace poskytnuta, jsou tři komponované pořady „Šmoldasův drzý jazzyk“, „Muzika s vůní botanické zahrádky“ a vystoupení JUDr. Ivo Jahelky „Jsme si souzení“, jejichž organizace byla původně zamýšlena do nově vzniklých prostor Střediska volného času Domek.

Bohužel, z důvodu neočekávaných událostí, bylo město nuceno zrušit akci Petřvaldský letní otvírák a zároveň přesunout všechny tři komponované pořady do velkého sálu KD, kde je možné lépe dodržet předepsaná protiepidemiologická opatření.

Televizní vysílání - Přechod na DVB-T2

Přechod na nový standard vysílání DVB-T2

Dne 27. srpna 2020 ukončí celoplošný multiplex 4 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T pro Moravskoslezský kraj, konkrétně na vysílačích Ostrava – Lanová (kanál 45), Hlubočec – Hůrka (kanál 45) a dokrývačích Bruntál – Čas (kanál 45) a Třinec (kanál 44). Na stejných kanálech okamžitě začne vysílat finální síť 24 ve standardu DVB-T2, a mezitím dojde k ukončení vysílání Přechodové sítě 13 ve standardu DVB-T2, která na všech těchto lokalitách vysílala na kanálu 31.

Podrobné informace naleznete na webových stránkách ČT:   https://www.ceskatelevize.cz/…/vysilaci-site-11-a-21-dvb-t2/

23. 7. 2020 Zobrazit méně