logomskMěsto Petřvald podepsalo v letošním roce smlouvu č. 01946/2020 o poskytnutí dotace z dotačního titulu Moravskoslezského kraje na základě které bylo město poskytnuta dotace ve výši 300 tis.Kč na předložený projekt „Petřvald – kulturní město 2020“. Tyto dotační prostředky jsou určeny k obohacení kulturního života občanů nejen obce Petřvald, ale představují také významné rozšíření nabídky kulturního vyžití pro obyvatele okolních obcí v rámci Moravskoslezského kraje.

Do projektu byly zahrnuty jedny z nejvýznamnějších kulturních akcí města Petřvald, a to Den tradic a Petřvaldský otvírák, které již tvoří nedílnou součást kulturního života města a zároveň vytvářejí novodobou tradici, která je ze strany občanů našeho města i okolních obcí hodnocená velmi kladně. Další akce, na něž byla dotace poskytnuta, jsou tři komponované pořady „Šmoldasův drzý jazzyk“, „Muzika s vůní botanické zahrádky“ a vystoupení JUDr. Ivo Jahelky „Jsme si souzení“, jejichž organizace byla původně zamýšlena do nově vzniklých prostor Střediska volného času Domek.

Bohužel, z důvodu neočekávaných událostí, bylo město nuceno zrušit akci Petřvaldský letní otvírák a zároveň přesunout všechny tři komponované pořady do velkého sálu KD, kde je možné lépe dodržet předepsaná protiepidemiologická opatření.

TÝDEN: 1985

Hledá se pejsek - Filipko

v obci Chotěbuz, okr. Karviná se od 23.7. pravděpodobně pohybuje 7 let starý pes Filip, který se ztratil na Slovensku!

Kdybyste měli nějaké informace, volejte prosím na +421 903 121 662 nebo +420 604 154 004 případně napište na email nemcinarka1@atlas.sk

Filip je 7 let starý kříženec bílo béžové barvy. Váží cca 14 kg. Je čipovaný (900118000110330). Kastrovaný není. Má jizvu ve slabinách. Filip se ztratil na Slovensku, ale máme podezření, že byl viděný v obci Chotěbuz. Běhal na vlakovém nádraží. Bohužel se ho nepodařilo odchytit a ověřit čip.

Odměna za nalezení 1 000 Kč!

Hledá se pejsek - Filipko

4. 8. 2020 Zobrazit méně