logomskMěsto Petřvald podepsalo v letošním roce smlouvu č. 01946/2020 o poskytnutí dotace z dotačního titulu Moravskoslezského kraje na základě které bylo město poskytnuta dotace ve výši 300 tis.Kč na předložený projekt „Petřvald – kulturní město 2020“. Tyto dotační prostředky jsou určeny k obohacení kulturního života občanů nejen obce Petřvald, ale představují také významné rozšíření nabídky kulturního vyžití pro obyvatele okolních obcí v rámci Moravskoslezského kraje.

Do projektu byly zahrnuty jedny z nejvýznamnějších kulturních akcí města Petřvald, a to Den tradic a Petřvaldský otvírák, které již tvoří nedílnou součást kulturního života města a zároveň vytvářejí novodobou tradici, která je ze strany občanů našeho města i okolních obcí hodnocená velmi kladně. Další akce, na něž byla dotace poskytnuta, jsou tři komponované pořady „Šmoldasův drzý jazzyk“, „Muzika s vůní botanické zahrádky“ a vystoupení JUDr. Ivo Jahelky „Jsme si souzení“, jejichž organizace byla původně zamýšlena do nově vzniklých prostor Střediska volného času Domek.

Bohužel, z důvodu neočekávaných událostí, bylo město nuceno zrušit akci Petřvaldský letní otvírák a zároveň přesunout všechny tři komponované pořady do velkého sálu KD, kde je možné lépe dodržet předepsaná protiepidemiologická opatření.

TÝDEN: 1967

ADRA HLEDÁ DOBROVOLNÍKY

ADRA HLEDÁ DOBROVOLNÍKY Z ŘAD OBČANŮ MĚSTA PETŘVALDU

Dobrovolnické centrum ADRA v Petřvaldě otevírá začátkem září 2020 nový dobrovolnický program pro osamělé seniory v Petřvaldě, který již několik let úspěšně funguje v okolních městech. Na své dobrovolníky se těší také senioři z Domu s pečovatelskou službou.

Hledáme laskavé, empatické a ochotné lidi, kteří mají 1 až 2 hodiny volného času týdně. Předpokladem pro zařazení dobrovolníka do programu je absolvování proškolení a vstupní pohovor. Na základě společné domluvy tráví užitečně svůj volný čas povídáním si, hraním her, čtením, luštěním, procházkou atd. ADRA koordinátoři dobrovolníků vždy pečlivě vybírají daného dobrovolníka k jednotlivým seniorům tak, aby návštěvy probíhaly v naprosté harmonii.

Senioři se s ADRA dobrovolníky cítí velmi šťastně. Radost a potěšení je však na obou dvou stranách. Získané životní zkušenosti a pomoc je vzájemná. „Musím se přiznat, že dobrovolnictví mi hodně dává. To, že mohu být někomu užitečná, pomáhá i mně. Můj život opět začal dávat smysl.“, to jsou jen střípky slov jedné dobrovolnice z programu „Dobrovolníci domů“.

Chcete se přihlásit na školení? Zaujala Vás tato nabídka dobrovolnictví? Jste osamělý senior a uvítal byste přítomnost dobrovolníka? Podrobnější informace se dozvíte na uvedených kontaktech:

Koordinátorka dobrovolníků ADRA

Ing. Veronika Šutová

E-mail: veronika.sutova@adra.cz

Tel. číslo: 739 605 901.

Referentka správního odboru města Petřvald

Bc. Ivana Rajdusová

E-mail: rajdusova@petrvald-mesto.cz

Tel. číslo: 596 542 905

Nejbližší školení pro zájemce o dobrovolnictví proběhne dne 24. září 2020 od 16:00 do 19:00 hod. v banketce Kulturního domu v Petřvaldě na adrese Kulturní 26, 735 41 Petřvald.

Veronika Šutová

Koordinátorka dobrovolníků