logomskMěsto Petřvald podepsalo v letošním roce smlouvu č. 01946/2020 o poskytnutí dotace z dotačního titulu Moravskoslezského kraje na základě které bylo město poskytnuta dotace ve výši 300 tis.Kč na předložený projekt „Petřvald – kulturní město 2020“. Tyto dotační prostředky jsou určeny k obohacení kulturního života občanů nejen obce Petřvald, ale představují také významné rozšíření nabídky kulturního vyžití pro obyvatele okolních obcí v rámci Moravskoslezského kraje.

Do projektu byly zahrnuty jedny z nejvýznamnějších kulturních akcí města Petřvald, a to Den tradic a Petřvaldský otvírák, které již tvoří nedílnou součást kulturního života města a zároveň vytvářejí novodobou tradici, která je ze strany občanů našeho města i okolních obcí hodnocená velmi kladně. Další akce, na něž byla dotace poskytnuta, jsou tři komponované pořady „Šmoldasův drzý jazzyk“, „Muzika s vůní botanické zahrádky“ a vystoupení JUDr. Ivo Jahelky „Jsme si souzení“, jejichž organizace byla původně zamýšlena do nově vzniklých prostor Střediska volného času Domek.

Bohužel, z důvodu neočekávaných událostí, bylo město nuceno zrušit akci Petřvaldský letní otvírák a zároveň přesunout všechny tři komponované pořady do velkého sálu KD, kde je možné lépe dodržet předepsaná protiepidemiologická opatření.

Poškození chodníku na ul. Závodní

Neskutečný vandalismus

Nedávno město Petřvald převzalo zakázku rekonstrukce chodníku podél ul. Závodní, kterou realizovala firma MECCANO. Informace o této rekonstrukci jsou v jiném článku tohoto vydání. Bohužel netrvalo dlouho,  a už je tento chodník poškozen.  V úseku vedoucím kolem tří dubů (jeden z nich je památný strom) se doposud nezjištěný pachatel dopustil nepochopitelného činu – odstranil plastovou zatravňovací dlažbu.

Poškozený chodník na ul. Závodní

Vážení spoluobčané, žádám Vás, abyste jakékoliv informace o tomto vandalismu sdělili na obvodní oddělení PČR v Petřvaldě, případně na městský úřad.  Budeme velmi rádi, když, jako občané našeho města, budete vnímavější k páchání přestupků nebo trestných činů a přispějete svým svědectvím k odhalení pachatelů. I tímto způsobem můžete přispět k lepšímu životu v našem městě.

11.11.2020,  Ing. Jiří Lukša, starosta

11. 11. 2020 Zobrazit méně