Městu Petřvald byla schválena na rok 2019 neinvestiční dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje ve výši 300.000,- Kč, účelově určená k úhradě uznatelných nákladů sociálních služeb zařazených v Krajské síti sociálních služeb, která je součástí Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb v Moravskoslezském kraji na léta 2015-2020. Dotace bude použita na mzdy pečovatelek.

Rozmístění nádob na separovaný sběr

V Petřvaldě jsou na území města rozmístěny kontejnery na separovaný odpad jako je sklo, papír a tetrapak, plasty a biologicko-rozložitelný odpad. Stanoviště jednotlivých kontejnerů jsou zakreslena na mapovém podkladu města:

Zodpovědným přístupem ke třídění tohoto odpadu šetříme životní prostředí a také snižujeme náklady, které město a tím i my všichni občané musíme vynaložit na likvidaci odpadů.

Ing. Zuzana Sáňková, odbor výstavby a ŽP