Městu Petřvald byla poskytnuta v roce 2018 neinvestiční dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje ve výši 300 000,-- Kč , účelově určená k úhradě uznatelných nákladů sociálních služeb zařazených v Krajské síti sociálních služeb, která je součástí Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb v Moravskoslezském kraji na léta 2015-2020. Dotace bude použita na mzdy pečovatelek.

Rozmístění nádob na separovaný sběr

V Petřvaldě jsou na území města rozmístěny kontejnery na separovaný odpad jako je sklo, papír a tetrapak, plasty a biologicko-rozložitelný odpad. Seznam stanovišť jednotlivých kontejnerů vidíte v následující tabulce.

Rozmístění nádob na území města (tabulka ve formátu PDF)

Jak správně třídit - leták.pdf

Zodpovědným přístupem ke třídění tohoto odpadu šetříme životní prostředí a také snižujeme náklady, které město a tím i my všichni občané musíme vynaložit na likvidaci odpadů.

Ing. Zuzana Sáňková, odbor výstavby a ŽP