logomskMěsto Petřvald podepsalo v letošním roce smlouvu č. 01946/2020 o poskytnutí dotace z dotačního titulu Moravskoslezského kraje na základě které bylo město poskytnuta dotace ve výši 300 tis.Kč na předložený projekt „Petřvald – kulturní město 2020“. Tyto dotační prostředky jsou určeny k obohacení kulturního života občanů nejen obce Petřvald, ale představují také významné rozšíření nabídky kulturního vyžití pro obyvatele okolních obcí v rámci Moravskoslezského kraje.

Do projektu byly zahrnuty jedny z nejvýznamnějších kulturních akcí města Petřvald, a to Den tradic a Petřvaldský otvírák, které již tvoří nedílnou součást kulturního života města a zároveň vytvářejí novodobou tradici, která je ze strany občanů našeho města i okolních obcí hodnocená velmi kladně. Další akce, na něž byla dotace poskytnuta, jsou tři komponované pořady „Šmoldasův drzý jazzyk“, „Muzika s vůní botanické zahrádky“ a vystoupení JUDr. Ivo Jahelky „Jsme si souzení“, jejichž organizace byla původně zamýšlena do nově vzniklých prostor Střediska volného času Domek.

Bohužel, z důvodu neočekávaných událostí, bylo město nuceno zrušit akci Petřvaldský letní otvírák a zároveň přesunout všechny tři komponované pořady do velkého sálu KD, kde je možné lépe dodržet předepsaná protiepidemiologická opatření.

KORONAVIRUS

>> Aktuální nformace k šíření COVID-19 v našem kraji <<

>> Mám zdravotní potíže. Co mám dělat? <<

>> Pokyny - jak se chovat v nařízené karanténě <<

! Aktuální informace Ministerstva zdravotnictví ČR !

Obrázek coronaviruAktuálně platná nařízení a opatření Ministerstva vnitra ČR

Zajištění nákupu základních potravin a léků pro osoby s nařízenou karanténou nebo seniory

Město Petřvald zřídilo možnost zajištění nákupu základních potravin a léků  pro občany v karanténě a seniory.

Služba bude platit do konce nouzového stavu tj. do 5.11.2020.

Žádosti o nákup na tel.: 606 068 262  Ing.Dvořáček  od 7.00 hod do 10.00 hod.

Za město Petřvald  Ing. Jiří Lukša, starosta

>> Informace o aktivitách Moravskoslezského kraje v oblasti podpory podnikání - spuštění projektu „Rychlá rada

Jak nakládat s odpadem v době ohrožení nákazou coronaviru