Aktuality k nákazové situaci ptačí chřipky

Logo

Nové ohnisko vysoce patogenní ptačí chřipky se nachází v komerčním chovu krůt v Rychvaldu.

Veterinární inspektoři odebrali v chovu vzorky, odeslali je k vyšetření do Státního veterinárního ústavu Praha a nařídili na místě předběžná opatření. Výsledek vyšetření potvrdil vysoce patogenní ptačí chřipku subtypu H5N1. Zbývající drůbež v chovu bude utracena. Okolo ohniska budou vymezena uzavřená pásma a v nich vydána mimořádná veterinární opatření.

Žádáme chovatele, aby dodržovali Nařízení Státní veterinární správy a spolupracovali se zaměstnanci městského úřadu v Petřvaldě, kteří budou ověřovat aktuální počty drůbeže a jiných ptáků u chovatelů, kteří odevzdali vyplněný sčítací list v lednu 2023. Noví chovatelé jsou povinni vyplnit tento sčítací list a doručit jej na MěÚ v Petřvaldě nejpozději do 11.5.2023 e-mailem, datovou schránkou, osobně na podatelnu nebo vhozem do poštovní schránky u hlavního vchodu do budovy radnice.

Dana Szotkowská, referent odboru výstavby a životního prostředí

Nařízení Státní veterinární správy ze dne 3.5.2023

Narizeni_SVS_20230503.pdf

Sčítací list drůbeže a jiných ptáků chovaných v zajetí