Demontáž automatu pro výdej jízdenek

-

V souladu s konceptem Smart city a smart region: Nová šance pro Ostravu a Moravskoslezský kraj je v oblasti veřejných služeb v přepravě cestujících postupně naplňována elektronizace jízdenek a bezhotovostní odbavení cestujících s tím, že dosavadní systém odbavení cestujících pomocí papírového jízdného již nebude dále podporován. Cílem je zejména zjednodušení tarifního systému a procesu odbavení cestujících a zefektivnění poskytovaných služeb snižováním nákladů na výrobu, distribuci a prodej jízdného.
Na výše uvedené cestě k elektronizaci jízdného v ostravské MHD je rovněž postupné rušení prodeje jednotlivých jízdenek z automatů pro výdej jízdenek. Z tohoto důvodu bude v průběhu měsíce listopad 2017 provedena demontáž automatu pro výdej jízdenek, který je umístěn poblíž autobusové zastávky „Petřvald, střed“.
V souvislosti se zavedením nového odbavovacího systému mohou cestující využít pro platbu jednotlivých elektronických jízdenek ve vozidlech MHD elektronickou peněženku ODISky nebo bezkontaktní bankovní platební kartu. Současně lze nakupovat jednotlivé jízdenky také prostřednictvím SMS zpráv.

Ing. Petr Dvořáček
místostarosta města