Město Petřvald
Petřvald oficiální stránky města

Dne 11.8.2022 od 8 do 17 hodin dojde k výpadkům telefonního spojení na objekty města Petřvald - ZŠ Školní 246, DOMEK K Muzeu 89, ZŠ + MŠ Závodní 822, MŠ 2. května 1654, DPS Ráčkova 1735

Dobové fotografie Petřvaldu

Znak Města Petřvald

Chtěli bychom Vás touto cestou požádat, zdali byste ve svých rodinných albech nenašli dobové fotografie z různých historických období, na nichž by naše město bylo zachyceno.

Vážení spoluobčané,

město Petřvald prošlo v průběhu mnoha staletí dlouhým vývojem, přičemž k velkým změnám a rozvoji tehdejší obce došlo zejména na přelomu 19. a 20. století a v jeho první polovině v souvislosti s těžbou uhlí, která byla ukončena až na konci 90. let 20. století. Naše město tak za uplynulých 150 let prošlo celou řadou proměn a my bychom rádi tento vývoj zaznamenali a uchovali i pro příští generace.

Chtěli bychom Vás touto cestou požádat, zdali byste ve svých rodinných albech nenašli dobové fotografie z různých historických období, na nichž by naše město bylo zachyceno. Byli bychom Vám velmi vděční, pokud byste byli ochotni nám tyto fotografie zapůjčit k pořízení kopií, která bychom následně využili k dalšímu zpracování. Originály bychom Vám samozřejmě neporušené vrátili.

V případě Vašeho zájmu nám pomoci se prosím obracejte na paní Bc. Lucii Švandovou, a to buď osobně v úředních dnech, případně telefonicky na číslo 596 542 907 nebo emailem na adresu svandova@petrvald-mesto.cz. Uvítáme nejen fotografie, ale i jiný obrazový materiál, který ve svých domácích archivech naleznete.

Předem děkujeme všem, kteří nám v této záležitosti pomohou.

Ing. Dagmar Břeská, vedoucí správního odboru

Datum vložení: 30. 12. 2021 21:46