Poskytnutí dotace v oblasti kultury z rozpočtu Moravskoslezského kraje

Logo MSK

Město Petřvald i v letošním roce podepsalo smlouvu č. 02032/2022/KPP na poskytnutí dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje v programu podpory aktivit v oblasti kultury v Moravskoslezském kraji na rok 2022

Město Petřvald i v letošním roce podepsalo smlouvu č. 02032/2022/KPP na poskytnutí dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje v programu podpory aktivit v oblasti kultury v Moravskoslezském kraji na rok 2022, na základě které byla městu poskytnuta částka ve výši 300 tis. Kč na realizaci předloženého projektu „Petřvald – kulturní město 2022“. Tyto dotační prostředky jsou určeny k obohacení kulturního života občanům nejen obce Petřvald, ale představují také významné rozšíření nabídky kulturního vyžití pro obyvatele okolních obcí v rámci Moravskoslezského kraje. Logo MSK

Do projektu byly zahrnuty dvě nejvýznamnější kulturní akce města Petřvald, a to Den tradic a Petřvaldský otvírák, které již tvoří nedílnou součást kulturního života města a zároveň vytvářejí novodobou tradici, která je ze strany občanů našeho města i okolních obcí hodnocená velmi kladně.

Další akce, které byly zahrnuty do projektu, jsou Novoroční koncert pořádaný v památkově chráněné budově kostela sv. Jindřicha a přehlídka amatérských divadelních souborů v kulturním domě uskutečněná pod názvem „Víkend s amatéry".

Jsme rádi, že se v letošním roce podařilo získat finanční prostředky ze zdrojů Moravskoslezského kraje a i díky ním je možné dále udržovat kulturní tradice, které navíc můžeme nabídnout občanům všech věkových kategorií zdarma a tím přispět k rozvoji inspirativního kulturního prostředí.

Datum vložení: 9. 9. 2022 15:56
Datum poslední aktualizace: 11. 1. 2023 9:02