Město Petřvald
Petřvald oficiální stránky města

Probíhá úprava webových stránek. Omluvte nám nedostatky, které s celým procesem souvisejí.

Dopravní podnik Ostrava - nákup vozidel

Dopravní podnik Ostrava - logo

Informace Dopravního podniku Ostrava, a.s. o připravovaných projektech, které budou spolufinancovány z fondů Evropské unie.

Dopravní podnik Ostrava, a.s. v současné době realizuje projekty na pořízení vozidel veřejné hromadné dopravy. Jedná se o následující projekty, jež budou realizovány v letech 2020 - 2022:

-    Nákup vozidel pro DPO z IROP-1.
-    Nákup vozidel pro DPO z IROP-2.
-    Nákup vozidel pro DPO z IROP-3.
-    Nákup vozidel pro DPO z IROP-4.
-    Nákup vozidel pro DPO z IROP-5.
-    Nákup vozidel pro DPO z IROP-6.
-    Nákup vozidel pro DPO z IROP-7.
-    Nákup vozidel pro DPO z IROP-8.
-    Nákup vozidel pro DPO z IROP-9.
-    Nákup vozidel pro DPO z IROP-10.
-    Nákup vozidel pro DPO z IROP-11.
-    Nákup vozidel pro DPO z IROP-12.
-    Nákup vozidel pro DPO z IROP-13.
-    Nákup vozidel pro DPO z IROP-14.
-    Nákup vozidel pro DPO z IROP-15.
-    Nákup vozidel pro DPO z IROP-16.
-    Nákup vozidel pro DPO z IROP-17.
-    Nákup vozidel pro DPO z IROP-18.
-    Nákup vozidel pro DPO z IROP-19.
-    Nákup vozidel pro DPO z IROP-20.
-    Nákup vozidel pro DPO z IROP-21.

V rámci výše uvedených projektů bude pořízeno 189 vozidel (velkokapacitních tramvají, trolejbusů, autobusů vč. autobusů na CNG, vodík a elektrobusů). Některé projekty jsou financovány ze zdrojů EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.
Některá z výše uvedených pořizovaných vozidel budou obsluhovat také území Statutárního města Ostrava a přilehlé obce Vřesina, Dolní Lhota, Budišovice, Paskov, Vratimov, Řepiště, Václavovice, Šenov, Petřvald, Rychvald, Bohumín – Záblatí, Klimkovice, Hlučín, Ludgeřovice, Markvartovice, Šilheřovice, tedy i území naší obce/města.
Cílem výše uvedených projektů je obnova vozového parku DPO – prostřednictvím modernizace vozového parku zkvalitnit dopravní infrastrukturu veřejné hromadné dopravy, snížit emise z dopravy, zajistit dostupnost MHD pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace, a přispět tak ke zvýšení regionální mobility a zajištění maximální ekologizace veřejné hromadné dopravy.

Loga - podpora z fondů Evropské únie