logomskMěsto Petřvald podepsalo v letošním roce smlouvu č. 01946/2020 o poskytnutí dotace z dotačního titulu Moravskoslezského kraje na základě které bylo město poskytnuta dotace ve výši 300 tis.Kč na předložený projekt „Petřvald – kulturní město 2020“. Tyto dotační prostředky jsou určeny k obohacení kulturního života občanů nejen obce Petřvald, ale představují také významné rozšíření nabídky kulturního vyžití pro obyvatele okolních obcí v rámci Moravskoslezského kraje.

Do projektu byly zahrnuty jedny z nejvýznamnějších kulturních akcí města Petřvald, a to Den tradic a Petřvaldský otvírák, které již tvoří nedílnou součást kulturního života města a zároveň vytvářejí novodobou tradici, která je ze strany občanů našeho města i okolních obcí hodnocená velmi kladně. Další akce, na něž byla dotace poskytnuta, jsou tři komponované pořady „Šmoldasův drzý jazzyk“, „Muzika s vůní botanické zahrádky“ a vystoupení JUDr. Ivo Jahelky „Jsme si souzení“, jejichž organizace byla původně zamýšlena do nově vzniklých prostor Střediska volného času Domek.

Bohužel, z důvodu neočekávaných událostí, bylo město nuceno zrušit akci Petřvaldský letní otvírák a zároveň přesunout všechny tři komponované pořady do velkého sálu KD, kde je možné lépe dodržet předepsaná protiepidemiologická opatření.

Město Petřvald dokončilo realizaci projektu s názvem

„Modernizace a stavební úpravy odborných učeben a implementace moderních výukových metod ZŠ Petřvald“

Projekt byl realizován v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko 2007-2013:
Prioritní osa: 3 – Rozvoj měst
Oblast podpory : 3.2. Subregionální centra,
Zaměření výzvy: Školství a volnočasové aktivity.

Projekt řešil stavební úpravy a modernizaci fyzikální učebny a kabinetu, modernizaci vybavení dvou jazykových učeben a techniku pro odborné učebny (sloužící výuce zeměpisu, němčiny, chemie a přírodovědy) Základní školy a Základní umělecké školy Petřvald, Školní 246, příspěvkové organizace. Podrobné informace a fotogalerie.