Městu Petřvald byla schválena na rok 2019 neinvestiční dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje ve výši 300.000,- Kč, účelově určená k úhradě uznatelných nákladů sociálních služeb zařazených v Krajské síti sociálních služeb, která je součástí Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb v Moravskoslezském kraji na léta 2015-2020. Dotace bude použita na mzdy pečovatelek.

Oznámení o konání tradiční petřvaldské pouti a jarmarku

Ve dnech 13. a 14.7. 2019 se koná každoroční tradiční pouť a jarmark.

Z tohoto důvodu bude v těchto dnech ztíženo zásobování a doprava v Petřvaldě. Bude uzavřena část ulice Závodní (od křižovatky s ul. Na Pustkách po ul. Pod Zahradami tj. bývalá účelová komunikace dolu Fučík 1) a dále budou uzavřeny ul. U Hřiště a ul. U Kulturního domu. Objízdné trasy budou vedeny po ulicích, Na Pustkách, Polní, Pod Zahradami, část Závodní a dále po silnici I/59 ul. Ostravská.

Trasa linky č. 30 Dopravního podniku a.s. Ostrava bude u budovy společnosti VAMOZ – servis, a.s. odkloněna na ul. Pod Zahradami, kde dále bude pokračovat po silnici č.I/59 ul. Ostravské na konečnou zastávku „Březiny“ a zpět stejnou trasou. Odklonění trasy bude od 18,00 hod.  dne 12.7.2019 do 01,00 hod. dne 15.7.2019. DPO a.s. byl požádán o posílení autobusových spojů v době konání jarmarku a pouti.

Trasa linky č. 403 ČSAD Havířov bude nezměněna. Vzhledem k přetížení některých spojů linky č. 403 dojde v sobotu 13.7.2019 k posílení 5-ti spojů s odjezdem z autobusového nádraží v čase 10:17, 12:17, 14:17, 16:17, 18:17 hod.. ČSAD Havířov a.s. bude v dostatečném předstihu informovat cestující o posílení spojů prostřednictvím vývěsek umístěných na označnících zastávek.

Děkujeme za pochopení.

29. 5. 2019 Zobrazit méně