logomskMěsto Petřvald podepsalo v letošním roce smlouvu č. 01946/2020 o poskytnutí dotace z dotačního titulu Moravskoslezského kraje na základě které bylo město poskytnuta dotace ve výši 300 tis.Kč na předložený projekt „Petřvald – kulturní město 2020“. Tyto dotační prostředky jsou určeny k obohacení kulturního života občanů nejen obce Petřvald, ale představují také významné rozšíření nabídky kulturního vyžití pro obyvatele okolních obcí v rámci Moravskoslezského kraje.

Do projektu byly zahrnuty jedny z nejvýznamnějších kulturních akcí města Petřvald, a to Den tradic a Petřvaldský otvírák, které již tvoří nedílnou součást kulturního života města a zároveň vytvářejí novodobou tradici, která je ze strany občanů našeho města i okolních obcí hodnocená velmi kladně. Další akce, na něž byla dotace poskytnuta, jsou tři komponované pořady „Šmoldasův drzý jazzyk“, „Muzika s vůní botanické zahrádky“ a vystoupení JUDr. Ivo Jahelky „Jsme si souzení“, jejichž organizace byla původně zamýšlena do nově vzniklých prostor Střediska volného času Domek.

Bohužel, z důvodu neočekávaných událostí, bylo město nuceno zrušit akci Petřvaldský letní otvírák a zároveň přesunout všechny tři komponované pořady do velkého sálu KD, kde je možné lépe dodržet předepsaná protiepidemiologická opatření.

Bezplatná přeprava petřvaldských seniorů starších 70 let

Zastupitelstvo města Petřvald na svém 13. zasedání dne 29. 6. 2016 odsouhlasilo bezplatnou přepravu seniorů starších 70 let. S účinností od 1. 8. 2016 bude městem Petřvald proplácena roční jízdenka pro občany starší 70 let v aktuální hodnotě 850,- Kč/na osobu, se kterou je možné bezplatně cestovat po celém Moravskoslezském kraji regionálními autobusy a vlaky v rámci ODIS. Pořizovací cena karty ODIS, na kterou bude dopravcem nahrána roční jízdenka, je 130,- Kč. Tuto kartu ODIS si občané vyřídí na své náklady u dopravce např.: ČSAD Havířov a.s., ČSAD Karviná a.s., Dopravní podnik Ostrava a.s. K vyřízení karty ODIS je zapotřebí:

• vyplnit „Žádost o vydání ODISky“
  • vyplnit „Souhlas se zpracováním osobním údajů“
  • doložit „pasovou“ fotografii
  • uhradit poplatek za vydání ODISky dle „Ceníku výdeje BČK“
  • předložit platný doklad totožnosti

Potřebné tiskopisy si občané mohou vyzvednout u dopravce, ve vstupní hale budovy městského úřadu Petřvald, popř. na podatelně, kanc. č. 102 v přízemí. Tiskopisy jsou dostupné taktéž na webových stránkách dopravce a webových stránkách města Petřvald v sekci pro občany.

O proplacení roční jízdenky si občané starší 70 let mohou osobně požádat v úřední dny (pondělí a středa) na MěÚ Petřvald na adrese: náměstí Gen. Vicherka 2511, Petřvald a to na podatelně v kanceláři č. 102, 1. NP. K žádosti je nutno předložit občanský průkaz, kartu ODIS a originál pokladního dokladu o zaplacení roční jízdenky, který si musí cestující vyžádat od dopravce při zakoupení.

Bližší informace: Bc. Lucie Švandová, tel. 596 542 907, e-mail: svandova@petrvald-mesto.cz

Soubory ke stažení: