Kulturní pohraničí - modernizace infrastruktury v Petřvaldě, v Strumieni a Jasienici

Kulturní pohraničí – vytvoření moderní kulturní infrastruktury v Jasienici a v Petřvaldě – projekt je spolufinancován z Fondu mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko – Ślask Cieszyński Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007-2013.

,,Kulturní pohraničí – vytvoření moderní kulturní infrastruktury v Jasienici a v Petřvaldě“ – projekt je spolufinancován z Fondu mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko – Ślask Cieszyński Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007-2013.
Město Petřvald spolu s polským partnerským městem Jasienice podali žádost o spolufinancování společného projektu typu „B“ s názvem „Kulturní pohraničí – vytvoření moderní kulturní infrastruktury v Jasienici a v Petřvaldě“.
Projekt spočívá na straně města Petřvaldu v modernizaci městské knihovny – pořízení nového vybavení do dětského a teenagerského oddělení, zakoupení 250 ks nových židlí do sálu kulturního domu a nákup upomínkových a propagačních předmětů na akce k ukončení projektu – Noc s Andersenem, výstava české a polské dětské knihy a beseda s polským spisovatelem ve zmodernizovaném dětském oddělení knihovny a taneční soutěž v Kulturním domě v Petřvaldě.
Žádost o finanční podporu na uvedený projekt byla podána a zaregistrována v měsíci září roku 2012.

logo eu

podrobnosti o projektu