Kulturní pohraničí – vytvoření moderní kulturní infrastruktury v Jasienici a Petřvaldě, reg.č. CZ.3.22/3.3.05/12.03344

Modernizace knihovny v Petřvaldě dne 30.8.2013

Modernizace knihovny v Petřvaldě

Dne 30.8.2013 byla slavnostně otevřena knihovny, která byla v rámci uvedeného projektu modernizována. Bylo modernizováno oddělení pro děti, kde vzniklo „pirátské doupě“ – konstrukce pódia ve tvaru lodi, uprostřed oddělení ostrov a spousta nových dekorací a nábytku. Pro teenegery bylo vybudováno nové oddělení a v byla provedena modernizace osvětlení, na okna byly pořízeny nové závěsy, byl vybudován nový výpůjční pult a nakoupeny nové skříňky na knihy. Část skříněk byla renovována. Byl pořízen nový koberec a prostor knihovny byl nově vymalován. V rámci projektu bylo také nakoupeno 250 ks židlí pro kulturní dům.

Dne 8.6.2013 se v kulturním domě konala taneční soutěž s názvem „Petřvaldský taneční pohár“
Jednalo se o soutěžní přehlídku amatérských tanečních souborů s mezinárodní účastí a zúčastnilo se ho na 400 dětí – tanečníků různého věku. Soutěžilo se v soutěžních disciplínách, jako jsou Street dance, Show dance, Art dance, kdy tyto disciplíny byly dále rozděleny podle věku na čtyři věkové kategorie (kategorie I. – mini do 6-ti let, kategorie II. – děti do 9-ti let, kategorie III. – děti do 12-ti let a kategorie IV. – junioři).

Výstava polské dětské knihy. Jak a co si čtou děti v Polsku? Jak i co czytają w Polsce dzieci
Dne 30. listopadu 2013 byla otevřena a zpřístupněna v rámci akce Vánoční jarmark, Den pro dětskou knihu, Evropské vigilie výstava českých a polských knih, které mohli návštěvníci zhlédnout v modernizovaném dětském oddělení zdejší knihovny až do 19. prosince 2013

Beseda pro děti české i polské!

Dne 12. 11. 2013 se v dopoledních hodinách sešli v prostorách zmodernizovaného dětského oddělení knihovny děti druhé třídy ze Základní školy Petřvald a jejich kamarádi ze spřáteleného města Jasienica, aby si společně poslechli besedu s polskou autorkou knížek pro děti a mládež paní Beatou Ostrowickou.

Noc s Andersenem

Uskutečnila se dne 4.4.2014 v prostorách modernizované knihovny. Dvacet polských a českých dětí strávilo noc v knihovně plnou zábavy, her a dalších „pirátských“.

logo eu

podrobnosti o projektu