Projekt Skřítci na hranici

logo eu

projekt červen 2019

Cílem projektu je vytvoření podmínek k rozvoji spolupráce mezi nejmladšími členy příhraniční společnosti, a to díky nabídce, která je osloví. Za účelem realizace tohoto cíle byla vytvořena Přeshraniční aktivní zóna Skřítka, která bude místem setkání pro děti. Aktivity projektu přispějí k budování vztahů a kulturní identity a především k zlepšení sousedských vztahů, zvýšení úrovně spolupráce a integrace nejmladších členů přeshraniční společnosti.

logo eu

V rámci projektu vznikla přeshraniční rekreační zóna pro nejmladší obyvatelé polského a českého pohraničí, která zpočátku bude zastřešovat jedna menší zóna Skřítčí koutek v Mazańcowicích (plánuje se rozšířit zónu o další rekreační místa v oblasti partnerských obcí). Aktivity projektu jsou zaměřeny na vytvoření společné rekreační nabídky, jejíž zavedení bude základem pro rozvoj spolupráce a integrace nejmladších obyvatel pohraničí. K aktivitám patří:

1. Vytvoření společné rekreační nabídky v rámci Přeshraniční aktivní zóny Skřítků. Plánuje se výstavba hřiště u školního a předškolního komplexu v Mazańcowicích –Skřítčí Koutek,
  2. Organizace události Rodinný piknik v Mazańcowicích. V rámci události děti z Petřvaldu a Mazańcowic spolu s rodiči připraví během venkovního workshopu pikniková jídla, následně se bude konat piknik, během něhož se předpokládají mnohé dovednostní soutěže, soutěž znalosti polštiny a češtiny a hry v nově otevřeném objektu.

červen 2019

Datum vložení: 30. 6. 2019 12:54