Projekt „Stezka poznatků a zdraví na Drogomyské cestě”

projekt 2021

Město Petřvald se zapojilo do nového projektu česko-polské spolupráce s městem Strumieň, který bude realizován v roce 2021.

• Název projektu:  „Stezka poznatků a zdraví na Drogomyské cestě”
  • Registrační číslo projektu:  CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_010/0002539
  • Co je cílem projektu,  jaká je cílová skupina?

Cílem projektu je zvýšení návštěvnosti česko-polského pohraničí prostřednictvím zlepšení dostupnosti atraktivit cestovního ruchu a propagace turistických hodnot česko-polského pohraničí. Realizace projektu přispěje ke zlepšení konkurenceschopnosti polsko-českého pohraničí a pozitivně ovlivní růst jeho hospodářského potenciálu. Zvýšení počtu turistů a prodloužení času, který tráví na území města Strumień a města Petřvald se odrazí rovněž  na rozvoji služeb cestovního ruchu v příhraniční oblasti.

Cílovou skupinou projektu jsou turisté na obou stranách polsko-české hranice, místní komunita, obyvatelé a podnikatelé.

V rámci projektu vznikne  ve městě  Drogomyśl, ve správním obvodu města Strumieň,  nová naučná stezka. Místo poznaní dějin Drogomyśle, a také místo, kde se obyvatelé i návštěvníci mohou posadit a oddychnout si. Na trase  této nové stezky budou umístěny cedulky s nejdůležitějšími historickými objekty Drogomyśle, včetně jejich stručných popisů v podobě QR kódů.

Projekt také zahrnuje propagační aktivity, které by měly obě města představit potencionálním turistům :

• vydání polsko-česká propagační brožury (2000 ks), prezentující atrakce cestovního ruchu gminy Strumień a města Petřvald,
  • vydány hracích karet s atrakcemi cestovního ruchu města Petřvald a gminy Strumień (500 ks).

Město Petřvald v rámci projektu rovněž nechá vyrobit propagační materiály s příslušnými logy, jejichž součástí bude Puzzle (300 kusů), stolní kalendář (3200 kusů) s fotografiemi města Petřvald a obce Strumień.

Další částí projektu jsou společné projektové aktivity, které by měly být realizovány v roce 2021:

Na polské straně to budou:

minimální 2 workshopy tvorby produktu cestovního ruchu gminy Strumień a města Petřvald pod vedením Sdružení pro rozvoj a regionální spolupráci OLZA.

• oficiální zprovoznění Drogomyské cesty spojené s přednáškou (za účasti cca 10 osob z České republiky),
  • pochod Nordic Walking v Drogomyśli za účasti českého partnera
  • polsko-české cyklistické závody
  • mezinárodní mládežnická sportovní soutěž v Drogomyśli

Na české straně se uskuteční:

• setkání s kulturou ve městě Petřvald;
  • pěší túra městem Petřvald (určená pro lídry nevládních organizací, městské poslance a zástupce samosprávy z gminy Strumień).

V rámci udržitelnosti projektu se budou každý rok střídavě v Drogomyśli nebo v českém městě Petřvald uskutečňovat setkání, mohou to být sportovní závody nebo účast na kulturní akci. V době udržitelnosti bude infrastruktura využívána v prospěch polsko-české spolupráce a společné aktivity obyvatel a turistů. Informace o společných akcích budou zveřejňovány na internetových stránkách obou partnerů.

V Petřvaldě dne 5.2.2021

Datum vložení: 5. 2. 2021 13:17